Noč v knjižnici 2019

V petek, 10. 5. 2019, smo z  zlatimi bralnimi značkarji in nadarjenimi učenci od 6. do 9. razreda zopet preživeli noč v šolski knjižnici. Tema našega letošnjega druženja je bila vsem priljubljeno MORJE. Naše druženje smo začeli z glasbo sester Sečnik, nadaljevali pa z zanimivo okroglo mizo z našim gostom Mitjem Zupančičem, pesnikom, morjeplovcem, založnikom, raziskovalcem … S ponosom nam je povedal, da je bil pred mnogimi leti tudi sam učenec naše šole in da ga je že takrat zanimalo pisanje. S svojo energijo, znanjem in izkušnjami je popestril naš večer in nam predal marsikatero življenjsko modrost, ki nas bo spremljala v življenju. Pripovedoval nam je o prigodah iz svojega življenja, o plutju po morju in vse začinil s svojimi radoživimi pesmimi, ki jih je kot za šalo stresal iz rokava. Da tudi mi nismo od muh, smo mu pokazali z branjem svojih pesmi o morju. Gospod Mitja je vsakemu udeležencu podaril pesniško zbirko ZMorjšnice, da bomo ta večer ohranili v spominu in še naprej živeli s knjigo. Večer nam je mineval ob pisanju skupne zgodbe in ogledovanju Mitjevega dokumentarnega filma o morju, iskanju skritega zaklada in branju zgodb, ki smo jim dodali gledališke improvizacije. Večer je bil poln smeha, spoznavanja novega in prijetnega druženja. Žal nam je čas prehitro mineval in pozno v noč smo morali tiho zlesti v spalne vreče in ugasniti luči v šolski knjižnici. Zjutraj smo vsi krmežljavi le še pozajtrkovali in odšli novim dogodivščinam naproti.