zemljevid

Opis poti:

– avtocesta Ljubljana Kranj

– izvoz Ljubljana Šmartno (Gameljne)

– levo čez most oz. avtocesto

– čez cca. 200 m na desni strani ob cerkvi stoji OŠ Šmartno pod Šmarno goro

Zemljevid

Šolski okoliš

Severozahodni del Ljubljanskega polja zapirata osamelca Šmarna gora in Rašica, ki sta nadaljevanje Polhograjskih dolomitov v Posavsko hribovje. Ob južnem pobočju Šmarne gore ležita kraja Tacen in Šmartno, medtem ko so zaselki Zgornje, Spodnje in Srednje Gameljne raztreseni ob zahodnem pobočju Rašice. Vas Rašica leži nekoliko višje, na sedlasti planoti. Otroci iz teh krajev obiskujejo našo šolo. V geomorfološkem pogledu je naš šolski okoliš sestavljen iz treh zgradbenih enot. Te so: Šmarna gora z Grmado, Rašica in vmesni naplavljeni nižinski svet, ki se široko odpira in stopničasto spušča proti Savi. Šmarna gora z Grmado se veličastno dviga nad Savo in dominira nad severnim delom Ljubljanskega polja. Je zanimiva izletniška točka za Ljubljančane, saj nudi v jasnem dnevu prekrasen razgled tja do Triglava, Stola, Kepe ter proti jugovzhodu do Kočevskega Roga. Šmarna gora ima značilno obliko dveh vrhov, Grmada s 676 m in Gora s 669 m nadmorske višine.

Seznam ulic:

Cesta Cirila Kosmača, Cesta v Gameljne, Cesta vstaje, Čehova ulica, Čižmanova ulica, Grobeljca, Grško, Gustinčičeva ulica, Ingličeva ulica, Juričeva ulica, Kajakaška cesta, Molekova ulica, Na palcah, Ovčakova ulica, Pločanska ulica, Pot k studencu, Pot na goro, Pot sodarjev, Preloge, Pšatnik, Rašica, Rocenska ulica, Seunigova ulica, Spodnje Gameljne, Srednje Gameljne, Šmarna gora, Šmarnogorska pot, Šmartno, Šturmova ulica, Tacenska cesta, Thumova ulica, Ulica Angele Ljubičeve, Ulica bratov Novak, Ulica Ivice Pirjevčeve, Ulica Janeza Rožiča, Ulica Mirka Tomšiča, Ulica Željka Tonija, Vipotnikova ulica, Zgornje Gameljne, Židankova ulica.