Zaključek 1. LIKfesta

V četrtek, 26.5. smo bili v Festivalni dvorani na sklepnem dogodku prvega likovnega festivala Art centra Pionirskega doma “ZELENA LJUBLJANA”. Podelili so priznanja izbranim na skupni razstavi ter pripravili res posebno delavnico, na kateri smo vsi sodelujoči učenci izdelali grafiko velikanko.

O dogodku si lahko preberete tudi v spletnem članku Dnevnika.

Učenci naše šole, ki so bili izbrani s svojimi likovnimi izdelki za zaključno razstavo in so prejeli priznanja, so sedmošolci Teo, Timotej in Martin ter osmošolci Pika, Danijel in Maruša (dva likovna izdelka).

Čestitke ustvarjalcem!

2016-LIKfest_0023

Danijel Mitrović, 8. b, “Onesnaženje Ljubljanice”,  (zgornja slika)

2016-LIKfest_0026

Maruša Pajnič, 8.b, “Razigrano drevo” (zgornja risba) in “Tam nekje” (spodnja slika)2016-LIKfest_0019

Martin Treven, 7. b, “Gobar” (srednja risba)

Teo Žitnik Grmovšek , 7. a, “Moje veselje” (spodnja risba) in

Timotej Kališ, 7. b, “Gozdni tekač” (zgornja risba)

2016-LIKfest_0022

Pika Kladošek, 8.a, “Zelena Slovenija” (spodnja slika)

Likovni festival se je odvijal nekaj mesecev.  Od decembra 2015 do aprila 2016 je v likovnem razstavišču razstavljalo 14 vrtcev in šol, skupno kar okoli 1000 otrok in učencev z deli, ki so nastala pod vodstvom 46 mentorjev.

Naša šola je razstavljala v marcu, o čemer ste brali v spletni objavi.

V tem tednu, do 3. 6. pa se bo mesto spremenilo v otroško razstavišče. Od vseh del je strokovna komisija izbrala po eno od vsakega vrtca in šole, ki bo predstavljeno na “citylight” plakatih ob postajališčih LPP-ja. Dela bodo postavljena na 90 mestih po Ljubljani.

Uspešno iskanje našega izbranega slikarskega izdelka Danijela Mitrovića iz 8.b razreda.

Čestitke Danijelu!