FINSKA ŠOLA NA PRIPRAVLJALNEM OBISKU V OŠ ŠMARTNO

Pretekli teden smo imeli priložnost iz prve roke spoznati kanček finskega šolskega sistema, saj smo na šoli organizirali pripravljalni sestanek za bodoče projektno delo med našo šolo in osnovno šolo Lucina Hagmanin koulu iz Kokkole na Finskem.

Finskim učiteljicam smo sprva pripravili posebno glasbeno dobrodošlico, nato pa so jim šolo podrobneje predstavili učenci, ki so pri tem spretno uporabljali znanje angleščine v praksi. Poleg organizacijskih in vsebinskih tem, ki so povezane z bodočim sodelovanjem med šolama, je bila nadvse zanimiva javna debata na temo finskega šolskega sistema, v kateri so tako učitelji kot učenci dobili odgovore na temo, ki je že dlje časa aktualna v Sloveniji. Učenci so s finskimi gostjami opravili tudi intervjuje.

Pripravljalni obisk, iz katerega si obetamo sprva prijateljsko sodelovanje med šolama, nato pa sodelovanje v evropskem projektu, je bil pomembna strokovna in medkulturna popestritev našega šolskega vsakdana.

Irena Babnik, ravnateljica