SIMBIOZA GIBA 2018 – Vse življenje se gibamo!

Tretje leto zapored je od 15. do 19. oktobra na šoli potekal medgeneracijski projekt Simbioza giba.  Z gibanjem je med seboj povezal učence in njihove starše, stare starše, brate in sestre.

Na OŠ Šmartno pod Šmarno goro smo različne generacije povezali pri trinajstih športnih aktivnostih. Pri pohodu, plesu, poligonu, igrivi gimnastiki, odbojki, vadbi po postajah, igrah nekoč, igrah z žogo, med dvema ognjema in vadbi po postajah. V dejavnosti so bili vključeni učenci od prvega do petega razreda in 85 zunanjih udeležencev. Preko gibanja smo se družili, povezovali drug od drugega učili in spletali nove vezi. Dokazali smo, da smo tudi OŠ Šmartno pod Šmarno goro šola, ki giba. Saj gibanje je življenje in življenje je gibanje.

Mira Sovinc