23. mednarodni festival otroškega in mladinskega filma Chemnitz (Nemčija)

Sporočamo, da smo danes ob 12. uri srečno prispeli v Chemnitz (v Nemčijo), ker poteka 23. mednarodni festival otroškega in mladinskega filma.  V vlogi otroškega filmskega žiranta sta dva učenca iz Slovenije. Iz OŠ Šmartno pod Šmarno goro je otroški žirant  Leo Kališ iz 6. a.

Danes so se predstavniki otroških žirantov iz evropskih držav med seboj preko iger spoznali, nato pa smo si ogledali primere in vidike, na podlagi katerih bomo v prihajajočem tednu ocenjevali filme. Zvečer pa smo se udeležili slavonstne otvoritve festivala v prelepi operi v Chemnitzu, ki leži v zvezni deželi Saški.

Film, ki bo otrokom najbolj všeč bo v sobodo zvečer nagrajen, sinhroniziran in vstopal v različne kinematografe.