Noč v knjižnici

V petek, 6. 4. 2018, smo z zlatimi bralnimi značkarji in nadarjenimi učenci od 7. do 9. razreda preživeli noč v šolski knjižnici. Ker je letos Evropsko leto kulturne dediščine, smo malo raziskali kulturno dediščino naše okolice. Najprej smo obiskali bližnjo župnijsko cerkev, v kateri nam je gospod župnik Sebastjan Likar predstavil znamenito oltarno sliko Janeza Šubica Čudež sv. Martina ter fresko Matevža Langusa. O pomembnih slovenskih slikarjih smo raziskovali tudi v šoli.

Nekaj smo prebrali in za svoje knjige naredili knjižne kazalke, tako da smo jih na slovenski tradicionalni način zvezli s križci. Poveselili smo se z družabnimi igrami, iskanjem skritega zaklada, nekateri s filmom drugi s petjem in klepetom in pozno ponoči zaspali med knjižnimi policami.

Skupaj smo preživeli nepozabne ure.

Mentorici: Barbara Vampelj in Katarina Oblak Vidic