Dve zlati priznanji

Učenki 9. b,  Maruša Pajnič in Kristina Kobal sta na 21. mednarodnem ex temporu OŠ J. V. Moravče prejeli zlati priznanji. Podelitev je potekala na gradu Tuštanj na koncertu pevskih zborov zadnjega v maju.

Letošnje ustvarjanje je podprlo podjetje Termit, kjer so učenci dobili za ustvarjanje pesek ter spominska darila.

V petek, 5. maja je preko sto učencev ustvarjalo v Drtiji pri Moravčah na temo KROGI, ROZETE IN MANDALE v organizaciji OŠ Jurija Vege Moravče. Učenci so lahko uporabljali domišljijske motive ali pa so ustvarjali podobe iz naravne in kulturne dediščine Moravč.

Komisija je upoštevala inovativno izvedbo in povezavo likovnega motiva s tehniko, da je delo  domiselno in originalno. Ne glede na to ali je slikano po spominu ali po neposrednem opazovanju, je pomembno, da vsebuje glavne likovne prvine in je v obliki mandale, rozete ali kroga.

Upoštevana je bila tudi starost in pri šolah s prilagojenim programom posebnosti otroka.

Več o poteku ex tempora si lahko preberete na spletni strani OŠ J. V. Moravče, kjer je tudi objavljena celotna galerija fotografij.

Čestitke našima ustvarjalkama!

mentorica Renata Kern